DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Çocuk kalp hastalıkları ve doğuştan kalp hastalıklarının medikal ve cerrahi tedavisinde görev alan, bakımını üstlenen ve gerektiğinde ömür boyu takiplerini yapan hekimler tarafından kurulan, doğuştan kalp hastalıklarına emek veren tüm profesyonelleri de çatısı altında toplamaya çalışan Türk Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Derneğimizin her yıl düzenlediğimiz en önemli ve en fazla katılımlı bilimsel etkinliğimiz olan “20. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Kongresi’nin 10 - 13 Mart 2022 tarihleri arasında Antalya’da, Pine Beach Belek Otel & Kongre Merkezi’nde yüz yüze gerçekleştireceğimizi ilan etmekten mutluyuz.

Esasen ulusal nitelikli olan kongremizin pandeminin yeniden alevlendiği bu dönemde yine yabancı konuşmacıların desteği ile gerçekleşmesini planlıyoruz.

Kongremizin açılış gününde yine temel pediatrik kardiyoloji ve pediatrik kalp damar cerrahisi konusunda kurs programımız olacaktır. İzleyen üç gün için ise çalışma gruplarımızın yöneticileri tarafından düzenlenecek olan gruplara özgü güncel konu başlıklı oturumlara ilave olarak bilimsel sekreterlik ve yönetim kurulu tarafından belirlenen Kardiyoloji ve Cerrahi ortak oturumları yapılacaktır. Her iki disiplinin kesiştiği alanlarda ortak konuşmacılar ve başkanlar ile yürütülecek olan bu oturumlar eminiz çok keyifli tartışmalara sahne olacak ve karşılıklı etkileşim ve bilgi alışverişini en üst düzeye çıkararak, farklı gözlerle aynı noktaya odaklanma ve başarıyı artırma anlayışına çok ciddi katkı sağlayacaktır.

Siz değerli hekim meslektaşlarımız ve ayrıca ekip arkadaşlarımız olan diğer sağlık çalışanlarının da katılım ve katkıları kongrelerimizi her yıl daha da etkin ve bir öncesinden daha başarılı bir noktaya taşımaktadır.

Koşullar gereği online gerçekleşen bir öncekinden bilimsel ve sosyal açıdan da daha başarılı ve daha keyifli bir kongre geçirmek dileğiyle çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Antalya’da görüşmek üzere....

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Niyazi Kürşad Tokel
Bilimsel Sekreterler
Prof. Dr. Osman Başpınar
Prof. Dr. Ahmet Şaşmazel